MARTA A VĚRA

Komedie
2014

Představte si, že pracujete pro slevový server. Jste idealistka a v práci musíte denně svádět souboj o své ideály s pragmatickou kolegyní a všehoschopným šéfem

Představte si, že pracujete pro slevový server. Jste idealistka a v práci musíte denně svádět souboj o své ideály s pragmatickou kolegyní a všehoschopným šéfem. V tom případě se nacházíte ve světě firmy Leeevne.cz. Ve světě, kde každá sleva něco stojí. Kdyby Marta a Věra nebyly zaměstnankyně slevového portálu Leeevne.cz, neměly by nic společného.

Spolu se svým vedoucím Broučkem reprezentují tři pohledy na svět, přičemž je odlišuje jejich diametrálně odlišný přístup k životu. Marta (Bára Poláková) věří, že dělá práci, která má smysl a zároveň lidem pomáhá k lepšímu životu. Když má vše systém, je šťastná a plná iluzí. Věra (Sabina Remundová) má oproti ní nedozírné životní zkušenosti, a proto už nedisponuje žádnými iluzemi. Improvizace je její radost a zároveň recept na přežití v jakýchkoliv, většinou sebehorších, podmínkách.

Majitel Leeevne.cz Brouček (Pavel Liška) pak není nic jiného, než podlý skřet maskující se za manažera. Jeho nejoblíbenější činností je, kromě příručkového řízení a zbožšťování své osoby, šmírování a šikana vlastních podřízených.

Jejich práci, a z Martina pohledu i konání dobra, jim ve slevovém portálu lehce komplikuje okolnost, že velká část jimi nabízených akcí ve slevě má nějaký ten háček. Mnohdy spíše hák.

Prodat v ostré konkurenci projížďku kočárem, která nezahrnuje koně, či pracovní směnu v dole Hlubina bez zpáteční cesty, není jen tak. Ve světě ostrých loktů slevového byznysu totiž, stejně jako v běžném životě, každá sleva něco stojí.

Na podzim 2016 se dvě neohrožené hrdinky vracejí s dalšími divokými dobrodružstvími v nevyzpytatelné kancelářské džungli! Vyzbrojeny pouze svým intelektem, vtipem a sešívačkou se Marta s Věrou pokusí v druhé řadě sitcomu zdolat nová úskalí, která je čekají na jejich cestě za lepším životem ve světě slevových serverů. Ústřední trojici nově doplní Broučkova matka ztvárněná Marií Ludvíkovou.

HRAJÍ:
Barbora Poláková, Sabina Remundová, Pavel Liška, Vojtěch Kotek, Tomáš Turek, Marie Ludvíková, Pavel Nečas, Leoš Noha, Klára Sochorová, Luboš Veselý

SCÉNÁŘ:
Petr Kolečko, Tomáš Holeček

REŽIE:
Jaroslav Fuit, Zdeněk Dušek

VÝKONNÝ PRODUCENT:
Petr Erben