make a site for free

KOSMO

Pětidílná satirická komedie, která s nemilosrdnou nadsázkou popisuje příběh fiktivního českého letu na Měsíc Příběh začíná ve chvíli, kdy se ukáže, že tento všemi zapomenutý a důkladně vytunelovaný státní projekt je kvůli hrozbě likvidační pokuty od EU nutné bezpodmínečně dotáhnout až po triumfální moment, kdy národ u svých půllitrů bez dechu sleduje přímý přenos z přistání našich zlatých hochů (a jedné dívky) v cílové destinaci.
Příběh je vyprávěn ve dvou liniích. Hrdiny té první je čtveřice nekompetentních kosmonautů, kteří se připravují na let ve zchátralém výcvikovém středisku vykradeného kosmického programu a poté putují vesmírem v absurdní raketě spolu s živou slepicí, jejíž účast na vesmírném dobrodružství si vymínil sponzor letu, přední český drůbežář. Hrdiny té druhé jsou ministr školství se svým tajemníkem, kteří let jistí zespodu a zajišťují mu jak politickou podporu, tak naplnění tvrdých podmínek sponzorské smlouvy.
Žánrově Kosmo připomíná klasické české crazy-komedie, ale s temným podtónem společenské kritiky, trochu Zelený Raoul, trochu Červený trpaslík, trochu Jistě, pane ministře, ale zcela stoprocentně Česká republika roku 2016. „Tomáš Baldýnský stál u zrodu seriálu Comeback, který – když ne světu, tak aspoň národu – ukázal, že i Češi umějí natočit sitcom. Kosmo je zároveň odpověď pro ty, kdo si myslí, že Česká televize se bojí natočit politickou satiru,“ říká vedoucí projektu Kosmo Jan Maxa.

Foto galerie

Video galerie

Kreativní tým

režie: Jan Bártek producent Logline:Petr Erben
scénář:Tomáš Baldýnskýproducent ČT:Jan Maxa
kamera:Petr Bednář, Darko Štuličvedoucí produkce LL:Alena Smetanová
Hudba:Tomáš Háček
vedoucí produkce ČTZdeněk Hála
střih:Ondřej Šošolíkdramaturg:Zdeněk Dušek
Mobirise

JAKUB ŽÁČEK

Je absolventem FAMU katedry produkce. V současné době sám přednáší na FAMO v Písku. Produkční a producentské zkušenosti zahrnují film i televizi, a to od zpravodajství, přes přímé sportovní a zábavné přenosy, až po pohádky a filmy. V posledních 15ti letech pracoval na manažerských pozicích orientovaných na televizní a filmovou produkci (ředitel výroby TV PRIMA, ředitel výroby ČT, ředitel výroby TV NOVA a generální ředitel společnosti MediaPro Pictures, která byla výhradním výrobcem televizních pořadů pro TV NOVA). I během této doby si našel čas, aby se věnoval producentské práci. Mezi producentské kredity z této doby patří rozjezd prvního českého denního seriálu ULICE, dále seriály EXPOZITURA, DOKONALÝ SVĚT a OKRESNÍ PŘEBOR, sitcom COMEBACK, show ČESKO SLOVENSKÁ SUPERSTAR a celovečerní film OKRESNÍ PŘEBOR - POSLEDNÍ ZÁPAS PEPIKA HNÁTKA. Mezi jeho producentské počiny z posledních tří let patří hraný televizní seriál NEVIDITELNÍ, sitcom MARTA A VĚRA, reality show VYVOLENÍ, lifestylový magazín TOPSTAR MAGAZÍN a JAK SE STAVÍ SEN. V současné době producentuje natáčení celovečerního filmu TEORIE TYGRA, pracuje na přípravě komediálního seriálu pro ČT a pro TV PRIMA připravuje hraný seriál a kutilský magazín.

Mobirise

DAVID NOVOTNÝ

Absolvent Státní konzervatoře v Praze. Od roku 1988 člen Dejvického divadla, kde vytvořil mimo jiné roli v Zelenkově hře Teremin (2005). Ve filmu debutoval v roce 1986, ale zásadní hereckou příležitost mu nabídl režisér Jan Svěrák ve válečném dramatu Tmavomodrý svět (2001). Poté se objevil např. v komedii Jakuba Sluky Non Plus Ultras (2004), v psychologickém dramatu Roberta Sedláčka Pravidla lži (2006) nebo v komedii Vladimíra Michálka O rodičích a dětech (2007). Zahrál si také v televizních filmech režiséra Karla Kachyni Kožené slunce (2002) a Cesta byla suchá, místy mokrá (2003). V Zelenkově filmu Karamazovi (2008) ztvárnil Dimitrije.

Mobirise

PETR VANČURA

Petr Vančura vystudoval herectví na katedře alternativního a loutkového divadla DAMU a je MgA. Díky jeho všestrannosti pro něj na divadle neplatí žánrové hranice, proto jej můžete vidět v pravověrně činoherních představeních, stejně jako v experimentálních projektech, kdy je herec brán jako spoluautor inscenace (podílející se i na konceptu). Spolupracuje především s nejvýznamnějšími představiteli nejmladší divadelní generace – Petrou Tejnorovou, Danielem Špinarem, Jiřím Havelkou, Janem Fričem, Jiřím Adámkem, Adélou Laštovkovou Stodolovou a režijním tandemem SKUTR. Mimo divadelní jeviště ho diváci mohou vidět např. ve filmech U mě dobrý, Zoufalci, Láska je láska nebo Hořící keř.

Mobirise

EVA JOSEFÍKOVÁ

Divadelní a filmová herečka Eva Josefíková se narodila v Uherském Hradišti, kde od svých devíti let navštěvovala literárně-dramatický obor na Základní umělecké škole. Po absolvování gymnázia vystudovala činoherní herectví na DAMU. Účinkuje v několika pražských divadlech, často se účastní scénických čtení a věnuje se dabingu. V roce 2011 se stala členkou divadelní společnosti Tygr v tísni. Hrála například ve filmech Signál, Probudím se včera, Fair Play, Vejška nebo Korunní princ.

Mobirise

JANA PLODKOVÁ

Už v dětství a mládí se její komediální a pohybové schopnosti projevovaly v mnoha aktivitách. Chodila pět let na zpěv do Lidové školy umění, stejnou dobu se věnovala lidových tancům a také závodně provozovala společenský tanec. V dramatickém kroužku pod vedením Martina Zajíčka dostávala role princezen, kovářů i čarodějnic, později hrála v S-Divadle. Po maturitě na gymnáziu studovala činoherní herectví na brněnské JAMU. Tehdy získala na Mezinárodním divadelním festivalu vysokých škol ve Varšavě 2003 první cenu za svůj herecký výkon v inscenaci Zvíře režírované na JAMU Sergejem Fedotovem. Než po absolutoriu zakotvila v brněnském HaDivadle, prošla brněnským divadlem pro mládež Polárka a pražskou Fidlovačkou, kde si zahrála v Černé komedii, Paní S v rozpacích a v Habaďůře.

Psalo se o nás

Úspěch našich pořadů podtrhuje skutečnost zájmu médii.

ll

Ve Zlíně chci točit detektivku pro děti, říká mladý režisér seriálu Kosmo

Jako student začínal Jan Bártek s natáčením klipů pro známé kapely, teď se na televizních obrazovkách objevil jeho seriál Kosmo, Česká televize v neděli večer odvysílá jeho závěrečný pátý díl...

Mobirise

TELEVIZIONÁŘ: Dvě velké záhady vesmíru: finále Kosma a George Harrison

Vyhrají čeští astronauti visegrádské dostihy o dobytí Měsíce? Rozluštění přijde v neděli v závěrečném dílu satiry Kosmo, která si připsala jeden divácký unikát.


Mobirise

ROZSTŘEL: Vulgarity v Kosmu? Snad přijde nějaká stížnost, říká Baldýnský

„Rada pro rozhlasové a televizní vysílání je tu od toho. Očekávám a doufám, že přijde nějaká stížnost,“ říká k vulgaritám v seriálu Kosmo jeho autor Tomáš Baldýnský, který byl hostem debatního...

Mobirise

RECENZE: Vzhůru na Měsíc s podporou magnáta Hrabiše. Jak baví Kosmo

V neděli startuje původní domácí satira ČT Kosmo. Záměrná lehká ošuntělost je v seriálu zábavný opěrný bod českého letu na Měsíc.


Mobirise

Třeba satira Kosmo probudí debatu, co znamená být Čech, věří Baldýnský

Ukázkové díly byly hitem festivalů, teď je zahrají vybraná kina, poprvé 16. září pražské Bio Oko. Ale to je jen vánek před bouří, již může Kosmo rozpoutat v televizi, kde odstartuje po volbách

Mobirise

Kvůli velkým prsům do vesmíru nepoletím, tvrdí Jana Plodková

Za první hlavní roli ve filmu Protektor si před sedmi lety odnesla Českého lva. Od té doby se jí daří. Na výběr scénářů jako by měla Jana Plodková (35) šestý smysl. Vratné lahve, Polski film,...
 

Zajímavé odkazy

O našich pořadech se rovněž dočtete další podrobné informace na veřejných webech.

Mobirise
Mobirise
Mobirise
Sídlo:

Logline Production s.r.o.
Štítného 1233/34,
130 00 Praha 3 – Žižkov
IČ: 24842559,
DIČ: CZ24842559
b.ú. 6496688001/5500

Kancelář:

Chlumova 7,
130 00 Praha 3 – Žižkov

Zapsáno Městský soud v Praze, oddíl C, vložka č.179471

Kontakty:

e-mail: info@logline.cz
tel.:  +420 255 707 333