Koprodukční seriál mezi Logline Production, s.r.o. a Českou televizí vysílaný na ČT od 5.9.2014 každý týden od 20:00hod. Jsou jich 4 procenta a žijí mezi námi. Není to pohádka. Je to realita a čirá pravda. Aniž to tušíme, denně je potkáváme. Pracují ve školách i na úřadech, prodávají v obchodech a řídí tramvaje. Ale nejraději jsou zaměstnáni u bazénů, přehrad, vodovodů, v nejhorším případě i kanalizace. Ti nejvýše postavení jsou ve vládě, obsadili posty šéfů povodí, vodohospodářských odborů ministerstev a jejich mocná lobby možná vlastní i výnosný byznys s balenou vodou. Na koho se dobré práce nedostalo, suší hubu. Žijí v utajení a starší vodníci nabádají, aby to tak zůstalo od pogromů na čarodějnice, židy, černochy kurdy či homosexuály neuplynulo zas tolik času. Liberálněji zaměření mladí vodníci by naopak rádi comming out, ale skutečnou odvahu teprve sbírají. Navíc je potřeba zbavit se starých návyků: nefetovat chlor, nemlsat akvarijní rybky, nestrkat duše do hrnků a pokud možno netopit lidi nebo jen výjimečně. To všechno jim kazí image a nakonec by se to stalo záminkou jisté tragédie. Naše komunita má ještě jeden zásadní problém nízkou porodnost. Vodníků ubývá. Přibývá případů, kdy se mladý vodník zamiluje do suchého partnera a porodí obyčejné suché dítě. Část mládeže kašle na tradice, ideály a rod.

dramaturg: Hana Wlodarczyková
architekt: Nora Sopková
kostýmy: Ivan Stekla, Zdena Nachlingerová, Zuzana Bambušek-Krejzková
masky: Jiří Sadílek hudba: Jiří Hájek
střih: Michal Hýka
zvuk: Petr Neubauer
kreativní producent ČT: Michal Reitler
výkonný producent ČT: Matěj Stehlík
vedoucí produkce Logline Production: Romana Špiková
výkonný producent Logline Production: Petr Erben
kamera: Miro Gábor, Petr Bednář
scénář a režie: Radek Bajgar

V hlavních rolích
Jiří Langmajer
Jiří Langmajer Ivan Laušman
Bývalý podvodník a lobbista, budoucí Spasitel. Jestliže se v budoucnu bude používat rčení česká poctivost“ či česká bojovnost“, bude to především jeho zásluha. Ale cesta k tomu je ještě dlouhá.
Lenka Vlasáková
Lenka Vlasáková Doktorka Mráčková Šedá eminence a žena dvou tváří, která provozuje přírodní aqua lékárnu, jež vydává za obyčejnou akvaristiku. Jako dvojitý agent slouží vodníkům i Vatikánu a ještě je na to hrdá, protože prý udržuje stabilitu.
Jiří Bartoška
Jiří Bartoška Hubert Vydra Mocný muž, který má nad stolem portrét Babiše. Jako on chce ovládat celé jedno odvětví a postupně se mu to i daří. Je předsedou českého vodnictva a kandiduje do Sladkovodní aliance. Utajení mu vyhovuje, protože je praktické pro byznys.
Ivana Chýlková
Ivana Chýlková Nora Vydrová Vodnice po pětadvacetiletém manželství. Zdatná konspirátorka, která podporuje svého muže a synka jak jen to jde.
Kryštof Hádek
Kryštof Hádek Robert Vydra Prominentní synek mocného muže, který má náročný úkol: najít si holku se stoprocentním aquagenem a zplodit stoprocentní vnoučata. Jenže stoprocentních vodnic je už dnes málo…
Luděk Sobota
Luděk Sobota Eduard Baretti Vodník z přesvědčení. Písmák, buditel a vodnické svědomí. Všem připomíná, že posláním vodníků je chránit vodu a ne s ní kšeftovat. Chce coming out a převzít zodpovědnost za vodu. Je trochu zmatkář, ale podstatné věci vidí velmi správně.
Barbora Poláková
Barbora Poláková Monika Laušmanovo děvče, které veškerou moudrost načerpalo z lesklých časopisů. Ač jí to nikdo nevěří, Laušmana skutečně miluje. Naučíme se od ní, že když je člověk upřímný a úmysly má čisté, vzdělání z lifestylových časopisů úplně stačí.
Simona Babčáková
Simona Babčáková Komisařka Jará Neúplatná a obávaná vyšetřovatelka, jejímž hlavním cílem je dopadení a usvědčení Laušmana. Jak ale víme, ulovit lobbistu je těžší, než se na první pohled zdá.
Kristýna Liška-Boková
Kristýna Liška-Boková Johana Baretti Matka je kdesi na útěku, otec aspoň jak se zdá Eduard. Kdyby nebyla vodnicí, byla by úplně normální holkou.
Jaromír Dulava
Jaromír Dulava Otec Voda „Zatracen buď Herodes a zatracena Salome a jejich potomkům budeme se mstít a topiti je po všechny dny až do velkého soudu. Kámen.“ Vodnický kněz, budoucí aquabiskup.
Marian Roden
Marian Roden Biskup Láska „Oba chceme pokračování slibně rozjeté kariéry, pane Sikorský. Já chci do Vatikánu, vy na Atol. Přece si to vzájemně nezkazíme!“
Richard Stanke
Richard Stanke Viceprezident Sladkovodní aliance Sikorský „Vodní národ čeká renesance, pane biskupe, církev už jen pomalý zánik. Víte proč? My světu nabídneme vodu. Co nabízíte vy?“
Radek Holub
Radek Holub Krysa Je mu asi 700 let a žije v labyrintu pod Vyšehradem. Chtěl by zemřít, protože už všechno slyšel a je to furt dokola, ale jako správný katolík si život vzít nemůže. Hlídá divnou vodu a zbožňuje Michala Tučného.

Jiří Bartoška: Konečně někdo našel odvahu natočit o nás seriál“ Hubert Vydra je mocný muž. Úspěšnému podnikateli ve vodohospodářství a předsedovi českého vodnictva utajení vyhovuje, protože je praktické pro jeho byznys. O jeho ambicích, rodině i politických plánech se více dozvíte v rozhovoru Jiřím Bartoškou.
Simona Babčáková: Spolupráce s vodníky je výhodná“ Eva Jará je neúplatná a obávaná vyšetřovatelka. Představitelka vášnivé lovkyně kriminálních živlů Simona Babčáková se v dalším z našich rozhovorů rozpovídala o povaze a osobním životě komisařky, městským prostředím nezkaženém kolegovi Trpělkovi i o vlastních zkušenostech s vodníky.
Kryštof Hádek: Robert je takovej princ Robert je prominentní synek nejmocnějšího českého vodníka, jehož nejnáročnějším životním úkolem je najít si dívku se stoprocentním aquagenem. O vztahu Roberta se svými rodiči i jeho povaze se dozvíte přímo od Kryštofa Hádka.
Barbora Poláková: Monika je blonďatá, ale dokáže zařídit spoustu věcí“ Monika je dívka Ivana Laušmana. Veškerou moudrost načerpala z lifestylových časopisů, ale v životě ji to nijak nebrzdí. Možná právě naopak… O její průzračně čisté povaze, nehynoucí lásce k Laušmanovi i o tom, proč je Monika tak trochu rybka, se dozvíte v rozhovoru s Bárou Polákovou.
Lukáš Příkazký: Paní komisařka mi nevěří, ale já ji přesvědčím“ Seznamte se se Standou Trpělkou – neúplatným a lehce naivním parťákem Evy Jaré. Pokud vás zajímá Standův pohled na spolupráci s komisařkou, průběh jejich velkého případu, jeho nenaplněný vztah s Monikou a aktuální počasí v Králíkách, tak si určitě nenechte ujít rozhovor s Lukášem Příkazkým.
Kristýna Liška Boková: Od dětství mám trochu problém s potápěním“ Johana Baretti je zdravotní sestřička, akvabela a podle slov Kristýny Lišky Bokové možná poslední hodná a pozitivní postava seriálu. Pravě představitelky jedné z posledních stoprocentních vodnic na našem území jsme se zeptali na Johanin vztah s otcem, Roberta s Laušmanem i na její první setkání s vodníky.
Ivana Chýlková: Nora Vydrová je připravena na vše“ Nora Vydrová je manželkou nejmocnější vodníka na našem území. O Vydrových a jejich pětadvacetiletém vztahu, Nořině povahové flexibilitě, podnikatelských záměrech a touze nezestárnout se dozvíte přímo od Ivany Chýlkové v dalším z našich rozhovorů.
Richard Stanke a Marian Roden: „U vody nedupejte“ Viceprezident Sladkovodní aliance Sikorský a zástupce katolické církve pro vodnickou problematiku biskup Láska jsou v kontaktu více než by sami chtěli. Na jejich postavení, doktorku Mráčkovou i první kontakt s vodníky jsme se zeptali Richarda Stankeho a Mariana Rodena.
Radek Holub: „Holanďani jsou jen maso“ Krysa je jezuitský mnich, strážce vyšehradského tajemství a nejstarší fanoušek Michala Tučného. Kvůli dalšímu z našich rozhovorů jsme se vydali do podzemí, abychom se Radka Holuba zeptali na Krysův život, Holanďany, Laušmana i divnou vodu.
Lenka Vlasáková: Mráčková se snaží držet vodnický svět ve svých rukách“ Doktorka Mráčková je ženou mnoha tváří. Na vodnickou učitelku, psycholožku, ale také tajnou agentku ve služkách katolíků jsme se zeptali přímo Lenky Vlasákové. Jaká má doktorka tajemství a co si slibuje od příchodu Ivana Laušmana?
Jiří Langmajer: Se mnou se asi opravdu něco děje“ Z podvodníka a lobbisty vodníkem a spasitelem? Pro Ivana Laušmana žádný problém. Jiřího Langmajera jsme se v dalším z našich rozhovorů zeptali na Laušmanovu proměnu, jeho vztah s Monikou i na nezvratný důkaz o existenci vodníků…
Luděk Sobota: „Eda Baretti je revolucionář“ Eda Baretti byl buditel a vodnické svědomí. Luďka Soboty jsme se v dalším z našich pravidelných rozhovorů zeptali na Edovy revolucionářské myšlenky, jeho vztah k Vydrovým i na Ivana Laušmana a jeho proměnu.
Ondřej Malý a Lucia Siposová: Každá změna je k horšímu“ Pivo a Lady žijí na okraji společnosti a je jim tak dobře. Ondřeje Malého a Lucie Siposové jsme se před závěrečným dílem zeptali na vztah věčně pesimistického vodnického disidenta a jeho temperamentní manželky a na výhody života v Libeňském přístavu.
Jeziny: „Pro pana Vydru jsme ochotný udělat všechno“ Jsou krásné a vycvičené v zabíjení. Vystudovaly akademii v albánském Černém Drinu, aby sloužily panu Vydrovi. Neznaly lásku, protože berou Prášky proti chlapům, ale potom potkaly Laušmana… V posledním z našich rozhovorů jsme vyzpovídali naše sirény – Janu Plodkovou, Ivu Pazderkovou a Sandru Novákovou.
Neviditelní 1. díl Vypadají jako my, mluví jako my, ale mají něco navíc gen, který jim umožňuje dýchat vodu. Aniž to tušíme, žijí mezi námi. Neviditelní 2. díl Lobbista a novopečený vodník Laušman je na útěku před policií, ale i před vodníky… Neviditelní 3. díl Syn šéfa vodnické rady si hledá nevěstu a jeho aktivní matka mu organizuje rande. Neviditelní 4. díl Laušman unikne jen o vlásek zatčení. Podzemí Vyšehradu však skrývá tajemství, které mu stojí za to, aby opět odložil svůj útěk. Neviditelní 5. díl Laušman se ztratil v podzemí pod Vyšehradem. Vodníci se právem obávají, že už ho nikdy neuvidí. Neviditelní 6. díl Eda sepisuje petici pro coming out vodnické komunity. Jeho dcera Johana udělá nečekané rozhodnutí. Neviditelní 7. díl Do Prahy přijíždí sjednat pořádek druhý muž Sladkovodní aliance. Nečekaně podpoří Edovu petici pro coming out vodníků. Neviditelní 8. díl Kdo je ve skutečnosti doktorka Mráčková, komu slouží a jaké jsou její zájmy? Neviditelní 9. díl Jak je možné, že jeziny propadly Laušmanově kouzlu? Berou přece prášky proti chlapům. Neviditelní 10. díl Zabít spasitele se nevyplácí. Ale Mráčkovou napadne jiné řešení. Neviditelní 11. díl Proč jeziny vypověděly Vydrovi poslušnost? Neviditelní 12. díl Komisařka Jará je opět v akci. Neviditelní 13. díl Skončí Laušman konečně za mřížemi?

NEVIDITELNÍ

Flickr Album Gallery Pro Powered By: Weblizar
NOVINKY Z POŘADU

NEVIDITELNÍ – rozhovor s režisérem

01.07.16|0 komentářů

Radek Bajgar: „Práce na scénáři měla blíž k investigaci, než k tvorbě.“ Narovinu. Byl tento seriál vytvořen na objednávku vodnické lobby? Velká rada nikdy nezasahuje do toho, co mají novináři či scenáristé psát, ti jsou [...]