MŮŽEME DÁL? O pořadu Kolik soutěžících, tolik světů. Můžeme dál je vědomostní soutěž, při níž Česká televize přijede za vámi domů. Do místa, které máte rádi, kde žijete. Soutěž představuje krásy našich krajů, měst a vsí od Aše po Jablunkov, ale také rodiny a společenství, v jakých je nám dobře, či koníčky, které nás těší. A kromě vědomostních otázek se také budeme ptát, jací my Češi jsme, jaké máme sousedy, o čem přemýšlíme, jak žijeme. Jsme tak nemluvní, jak se o nás říká? Jak pestré jsou naše záliby? A koneckonců přiznejme si, jak moc dobře známe místa, odkud pocházíme a kde bydlíme? Touto českou odysseou po našich světech budou provázet Tomáš Měcháček a Miluše Bittnerová. Pravidla I když jsme během natáčení pořadu u vás na návštěvě, je potřeba dodržovat vedle společenských pravidel i ta soutěžní. Na počátku je vstupní otázka. V případě správné odpovědi získáváte stokorunu a možnost volby. Buď nás pozvete dál, nebo si vezmete vyhrané peníze a budete si dál žít bez přítomnosti kamer. Pokud se rozhodnete pro první variantu, a my tedy můžeme dál, čeká vás celkem osm otázek a možnost vyhrát třináct a půl tisíce. Během soutěže máte dva žolíky – tím prvním je možnost jednou beztrestně chybovat, tím druhým je požádat o radu souseda. První tři otázky jsou za pět set a pocházejí ze všech oborů lidské činnosti. Po nich následuje tzv. záchytná otázka, která důkladně prověří znalosti vašeho obydlí, protože se týká nějakého detailu z vaší domácnosti. Věděli byste sami, kolik máte doma hrnků? Jakou barvu mají šaty vaší ženy na fotografii, která vám stojí na pracovním stoje? Kolik magnetů je na ledničce? Kolik schodů musíte ujít do druhého patra svého domu nebo na jaké tlapce má vaše kočka bílou skvrnku? Pokud na tuto otázku odpovíte špatně, nic se neděje, nepřicházíte o žádné peníze ani o výše zmíněného žolíka. Pokud ale na otázku odpovíte správně, zafixujete si dosavadní vyhranou sumu a nikdo vás už o ni nepřipraví. Nyní následují další tři vědomostní otázky, tentokrát každá za tisíc korun. Zvládnete-li úspěšně i tuto fázi hry, čeká vás rozhodnutí: nechat si dosavadní vyhranou částku, nebo hrát dál. V případě, že se rozhodnete pokračovat v soutěži, následuje těžká finálová otázka. Na odpověď na tuto otázku máte přesně jednu minutu. Můžete si pomoci jakkoli. Hledat na internetu, volat známým, listovat v encyklopedii nebo vyběhnout na ulici, ptát se kolemjdoucích… Odpovíte-li správně, ztrojnásobíte svou výhru. Je-li však odpověď špatná, spadnete buď na sumu zafixovanou záchytnou otázkou, nebo vám zůstane stovka. Je to jasné? Tak tedy můžeme dál.
Koho si zvete Miluška Bittnerová Miluška Bittnerová Narodila se desátého prosince 1977 v Jičíně. Po maturitě na gymnáziu v Hořicích úspěšně složila zkoušky na DAMU, kde v roce 2002 získala magisterský titul. Svými hereckými výkony následně okouzlila publikum Národního a Metropolitního divadla, Divadla Komedie či divadla Skelet. Kromě svět znamenajících prken ji diváci České televize mohou znát z bakalářských povídek, z cyklu 3+1 s Miroslavem Donutilem či ze seriálu Vyprávěj. Kromě herecké profese se dále věnuje moderování společenských akcí, dabingu a charitativní práci – v roce 2010 se stala spoluzakladatelkou Nadačního fondu Pepina, který pomáhá lidem v těžkých sociálních či rodinných situacích, starším a nemocným, dětem v ústavní výchově nebo těm, co pocházejí z problémových rodin. Mezi její záliby patří, navzdory věčnému nedostatku volného času, dlouhý spánek, dobré jídlo, literatura faktu, veškeré filmy a rybaření. Velmi dobře hraje na klavír, ale umí i na kytaru a flétnu. Doma na ni čeká manžel Lukáš a pražský krysařík Pan Antonín. Dvoukolové vozítko, které používá při moderování pořadu Můžeme dál?, si ihned zamilovala a začala mu říkat Bohouš. Stejně rychle si zamilovává každého soutěžícího, každou rodinu, čímž přispívá k dobré náladě, i když to třeba neklapne…
Tomáš Měcháček Miluška Bittnerová Narodil se dvaadvacátého prosince 1979 v Ústí nad Labem. Po maturitě na místním gymnáziu úspěšně absolvoval přijímačky na DAMU, kde během studií alternativního a loutkového herectví účinkoval v divadelních hrách Petra Lébla či Miroslava. Ve svých dvaceti letech založil tzv. Hnutí mysli pro divadelní výzkum – MATAPA, pod jehož vlajkou odehrál několik pouličních představení a řadu her sám režíroval. Od roku 2001 je členem mezinárodní skupiny N.I.E., od roku 2008 hraje se svými přáteli v komediální show History of Czechs in 68 Minutes. S oběma projekty sklízí úspěch u nás i v zahraničí. Jeho nejvýznamnější filmovou rolí je postava promítače Petra z filmu Protektor. Vystupuje také v populární stand-up komedy show České televize Na stojáka. Kromě samotného hraní se občas věnuje divadelní režii a formou workshopů herectví také vyučuje. Při moderování pořadu Můžeme dál? rád posouvá hranice jízdy na svém dvoukolovém vozítku do krajností – jezdí bez držení, skáče z vysokých obrubníků nebo předvádí holubičku. Při natáčení všechno kolem sebe glosuje, jeho obličej je vybaven bezpočtem výrazů a schválně si zkuste tipnout, jaký je jeho oblíbený módní doplněk. Správně, jsou to brýle. Vystřídal jich před kamerou již několik a prý s tím nemíní přestat. Všem soutěžícím bez výjimky velmi fandí, což ale neznamená, že pokládá jen lehké otázky. Dejte si u něj také pozor na chytáky, ty má Tomáš nejraději.

ZNĚLKA

DÍL